Stawki podatku zryczałtowanego

Artykuły dotyczące biznesu, ebiznesu i komentarze na ich temat.

Stawki podatku zryczałtowanego

Postprzez Igor » Pią Mar 22, 2013 8:48 pm

jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i chcesz ją opodatkować na zasadzie ryczałtu, powinieneś zapoznać się z podstawową wiedzą dotyczącą tego rodzaju opodatkowania firmy.

Po pierwsze, istnieje pięć głównych stawek opodatkowania. Pierwsza, najniższa, oznacza opodatkowanie 3% obrotu. Jest ona stosowana w przypadku handlu detalicznego prawie każdego rodzaju towarami, a także w przypadku gastronomii, w której nie ma alkoholu.
Handel opodatkowany 3% nie dotyczy sprzedaży środków trwałych lub wyposażenia, wtedy trzeba zastosować inną stawkę podatkową.

Jeśli natomiast masz firmę, która zajmuje się wykonywaniem wszelkiego rodzaju usług, takich jak usługi budowlane, transport towarów samochodami labo jeśli wytwarzasz określone dobra, możesz mieć stawkę podatku w wysokości 5, 5%.

Jeśli prowadzisz działalność, w której zajmujesz się sprzedaż alkoholu o wartości alkoholu powyżej 1, 5%, musisz odprowadzać podatki o wysokości 8, 5%. Jeśli prowadzisz natomiast wolny zawód, płacisz 20% od dochodu. Dotyczy to wszelkiego rodzaju lekarzy, artystów, prawników.
Igor
Site Admin
 
Posty: 11
Rejestracja: Śro Mar 20, 2013 10:44 pm

Wróć do Artykuły o biznesie

Słowo wstępu

Nasze forum o tematyce biznesu, ebiznesu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, jest w wersji "BETA", oznacza to iż jest w fazie rozwoju.
Administrator i moderatorzy forum nie zezwalają na spam i nachalną reklamę wykonywaną przez użytkowników. Naszym celem jest bowiem stworzenie społeczności która toczy ciekawe dyskusje i do tej głównej zasady użytkownicy są zobowiązani się dostosować.

cron